Εκπαιδευτική Επίσκεψη 3ου Λυκείου Λάρισας

Την Τετάρτη 12/3/2014 επισκέφθηκαν το Τμήμα Κτηνιατρικής μαθητές της Β’ & Γ΄ τάξης του 3ου Λυκείου Λάρισας, μετά την επιθυμία τους να γνωρίσουν τα αντικείμενα και τις δραστηριότητες του Τμήματος, και να έρθουν σε επαφή με τη φοιτητική ζωή σ’ αυτό.
Τους φοιτητές υποδέχτηκε ο Πρόεδρος του Τμήματος & Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας Καθηγητής κ. Χαράλαμπος Μπιλλίνης, ενώ την οργάνωση και διεξαγωγή της ξενάγησής τους ανέλαβε η ομάδα εξωστρέφειας του Τμήματος: κ. Πεξαρά Ανδρεάνα, κ. Αθανασίου Λαμπρινή και κ. Παπατσίρος Βασίλης.
Οι μαθητές, συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους, επισκέφθηκαν τα εργαστήρια και τις κλινικές του Τμήματος και συνομίλησαν με καθηγητές και εκπαιδευόμενους.