Τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς τους μοιράστηκαν εχθές με τον Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεο οι φοιτητές και οι καθηγητές της Κτηνιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στην Καρδίτσα

Την Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στην Καρδίτσα επισκέφθηκε εχθές ο Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος στο πλαίσιο των ποιμαντικών του επισκέψεων. Ο Μητροπολίτης συνοδευόμενος από τον υπεύθυνο του Γραφείου Νεότητας της Μητροπόλεως π. Παναγιώτη Καλλιώρα ξεναγήθηκε στις εγκαταστάσεις της Σχολής και συνομίλησε με καθηγητές και φοιτητές.

Ο Πρόεδρος της Σχολής κ. Γκόβαρης Αλέξανδρος, καλωσόρισε τον Μητροπολίτη και τον ενημέρωσε για τα προγράμματα του τμήματος.

Ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε καθηγητές και φοιτητές για την θερμή υποδοχή και μοίρασε σε όλους ως αντίδωρο της αγάπης τους από μία Καινή Διαθήκη.

Δείτε σχετικό άρθρο στο dogma.gr